pod-usa

KONTAKT


Zielona karta przez pracodawcę

Jednym ze sposobów uzyskania zielonej karty jest poprzez umiejetności czy też doświadczenie zawodowe. Corocznie Kongres amerykański nadaje pewną liczbę wiz pobytu stałego dla imigrantów na bazie ich umiejętności czy doświadczenia w danym zawodzie. Jeśli Państwo posiadają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie lub kwalifikacje zawodowe, mogą się Państwo ubiegać o zieloną kartę, czyli prawo do pobytu stalego w USA. Poniżej znajdą Państwo listę różnych kategorii, pod którymi można składać aplikacje.

EB-1 “Niezwykłe” umiejętności

Ta kategoria jest zarezerwowana dla wybitnych jednostek, czyli osób, które mogą wykazać wyjątkowe osiągnięcia w dziedzienie nauki, sztuki, edukacji, przedsiebiorczości czy też mogą się pochwalić niezwykłymi wyczynami sportowymi. Jest niezmiernie trudno się znaleźć w tej kategorii, ponieważ wszelkie osiągnięcia muszą być wsparte solidną dokumentacją. Osoby, które się kwalifikują w tej kategorii są zwykle zasłużonymi profesorami, naukowcami światowej sławy czy też szefami międzynarodowych przedsiębiorstw lub organizacji finansowych. 

EB-2 Wykształcenie wyższe (Studia magisterskie lub doktoranckie)

Jeśli są Państwo członkami organizacji zawodowej i mogą się Państwo poszczycić studiami podyplomowymi lub ich ekwiwalentem (studia dwuletnie plus 5 lat lub więcej doświadczenia zawodowego) lub też mają Państwo wyjątkowe umiejętności równoważne ze studiami  lub ekspertyzę  powyżej normy w dziedzinie nauki, sztuki czy biznesu, mogą Państwo się ubiegać o zieloną kartę w tej kategorii.

EB-3 Pracownicy wykwalifikowani

Wiekszosc z Panstwa bedzie sie miescic w tej kategorii. Trudnosc polega na wykazaniu, ze jest niedobor pracownikow z Panstwa umiejetnosciami w USA.

EB-4 Specjalna kategoria tzw. “interesu narodowego”

Jest zarezerowana dla tłumaczy, lekarzy, dziennikarzy czy też pracowników, którzy współpracowali z rządem amerykańskim lub jego agencjami.

EB-5 Program dla inwestorów

Został stworzony przez Kongres w 1990 w celu stymulowania gospodarki amerykańskiej poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz zachęcanie przedsiębiorców zagranicznych do inwestowania w USA.

Jeśli sobie Państwo życzą, aby im pomóc w ich sprawie imigracyjnej, proszę o kontakt z naszym biurem.